logo

Meditace – relaxace

      Protože čtete tyto řádky, řekla bych, že chcete meditovat /relaxovat/, ale stále nevíte, jak na to a co vám může meditace do života  přinést.
Možná, že už jste meditovat zkoušeli, ale narazili jste na nějaké potíže. Nedokázali jste se soustředit, neustále vás někdo vyrušoval, či stěží jste si udělali čas.
Mé meditace jsou skupinové, kdy vy sami si určujete, zdali je pro vás přínosná podpora skupiny, či nikoliv. Kladu důraz na to, že každý je tam sám za sebe a vše co dělá, dělá pro sebe.
Naučíte se u mě techniky, které můžete dělat kdekoliv a kdykoliv. 

Možná máte problém se spaním, trpíte úzkostmi či potřebujete inspiraci.

 • Můžete začít 1.min. pozorováním svého dechu. Není třeba více.
 • Zadejte si do jakéhokoliv měřiče 1 min. – abyste nemuseli zaměstnávat mysl. Ta se má přeci uvolnit, nikoli kontrolovat.
 • Sedněte si, či stůjte rovně, nohy na podlaze.
 • Hlava vzpřímeně.
 • Oči zavřené.
 • Zmáčkněte odpočet a už jen pozorujte svůj dech.

Pokud vám na mysl přijde jakákoliv myšlenka, nechte ji. Jen si to uvědomte a své soustředění přeneste opět na svůj dech.

Hotovo? Jak se cítíte? Na jednu minutu to nebylo špatné, že? Čím častěji to budete dělat, tím lepší budou výsledky. Hlavně na jedno dejte pozor. Nepeskujte se! Překonejte a pochvalte se!!!
Není třeba tuto aktivitu dělat déle než 1 minutu. Pokud dokážete na 1 min uvolnit mysl, dojde k neskutečně velké regeneraci. Hlavně 1 min můžete použít při čekání ve frontě, náhlé nepříjemné události, ráno po probuzení, …

 

Pokud toužíte po něčem více  …

 V tuto chvíli meditace nepořádám               Srdečně vás zvu na pravidelné úterní meditace.

Jsou to nádherné meditace v pohybu, při kterých dochází k uvolnění nejen v mysli, ale i v těle. Získáváte sílu, nadhled, odhodlání. Zbavujete se stresu, napětí, nepříjemných pocitů. Dovolujete si projevení sebe sama, které bylo tak potlačené.
Meditace trvají 1 hodinu a jsou přizpůsobené našim potřebám a možnostem.  Jsou prováděny v pohybových a klidných fázích za doprovodu hudby šité na míru. Přesně tak, abyste si odpočinuli, získali novou energii, odhodili zátěž z předchozích dní, uvědomili si svou vnitřní sílu, dovolili si žít své touhy. S sebou doporučuji pohodlné oblečení.

Věděli jste, že meditace má tyto účinky?

 • navazuje pocit blaženosti 
 • uvolňuje stres
 • ukazuje cestu životem
 • odplavuje nepříjemnosti a rozpouští překážky 
 • vede k sobě samému 
 • podporuje produkci neuronů, prokrvuje mozek
 • předchází demenci a dalším neuro chorobám
 • posiluje funkce mozku, zvyšuje pozornost 
 • regeneruje celé tělo

Co je meditace? 

Nejprve začnu tím, co NENÍ. Meditace není cestování do prostoru ani časem. Jako taková není vázána na žádné formální náboženství.
Meditace je čas pro sebe, kdy vědomě soustředíme pozornost. Tudíž meditací může být v podstatě jakákoli činnost.
Jedním z klíčových principů meditace je schopnost povystoupit z příběhů a emocí, které se nám každý den honí hlavou. Stát se pozorovatelem. Znovu se dostat do pozice řidiče a opustit roli oběti. Zjistit, co skutečně znamená žít v přítomnosti.
Meditace nám pomáhá uvědomit si, že my nejsme našimi myšlenkami, nejsme našimi příběhy a nejsme ani našimi emocemi. Jsme někým, kdo to všechno prožívá. Jsme tvůrci a spolutvůrci toho všeho.

Při meditaci uvolníme svou mysl, která je kolikrát díky našemu životnímu stylu neustále v napětí, ve stresu, v pozoru.  Jak přes den, tak v noci. Ve chvíli, kdy uvolníme mysl, spouští se řetězová reakce a začínají se uvolňovat svaly a všechna zatuhlá místa v těle. Krev začne těmito místy opět kolovat, doplňovat živiny a kyslík. Regenerujeme se.
Naše tělo má schopnost vše si pamatovat a kódovat do buněčného těla. Stres, úzkost, smutek … se projevují ztuhnutím.

Rozpusťte to, ožijte!!! Kolikrát stačí málo.

 

Nebo se zaposlouchejte zde, nechte se unášet klidnou mluvenou prohlubující meditací.  Je to ochutnávka, za jak krátkou dobu se můžete uvolnit.

Tato meditace je zaměřená na všímavost. Je to technika, která nás učí vidět příčinu a následek našich činů. Díky ní získáváme nad situacemi nadhled, vidíme více možnosti. Dochází k uvolnění stresu a k prožitku více radosti ze života.

Tato meditace je prohlubující, uvolňuje tělo i mysl. Nechte se zanést do hloubky uvolnění. S hloubkou uvolnění následně pracujeme na kurzu autohypnozy. Hloubka uvolnění je nekonečná, záleží na nás, jak moc se dokážeme uvolnit.

Cesta do svého nitra. Nádherná meditace k poznání sebe sama, když vnímáš symboliku. Či samotná proměna, když získáme otázkou odpověď.

Nástroj, který můžeš použít, když pocítíš v sobě jakýkoliv nepříjemný tlak.  To následné uvolnění stojí za to.

Pokud vás lákají aktivní pohybové meditace, přijďte je zažít do Benešova. Meditujeme každé úterý.