logo

Informace k masážím

Rozdělení masáží.

Sportovní masáž
Je to masáž určená před sportovním výkonem, je rychlá a trvá několik minut, slouží k povzbuzení, probuzení pohybového aparátu. Nebo po sportovním výkonu, k do protažení – strečink, či k regeneraci svalů. Tyto masáže neprovádím.

Klasická – Švédská masáž
Většinou slouží k regeneraci , odblokování a uvolnění svalů, rozmasírování zatuhlostí, spazmat. Tahy jsou pevné, krátké, rychlé.

Relaxační masáž
Už v názvu je daný záměr, relaxace. Uvolnit jak tělo, tak i mysl, odpočinout si, nechat se hýčkat, opečovávat, doplnit energii. Tahy jsou pomalé, táhlé, mohou být pevné i jemné, používá se hodně oleje. Protože se běžně tělo začne uvolňovat po 45 minutách, až tehdy začíná relaxovat, tak relaxační masáže provádím od 90min.

Průběh masáže

Při prvním setkáním začneme rozhovorem, budeme mě zajímat s čím konkrétně za mnou přicházíte, jaké je vaše přání.
Jaký je váš zdravotní stav, onemocnění, úrazy, pády, alergie, léky, denní pohybový režim.
Poté následuje samotná masáž.
Po masáži vás nechám cca 10 min. ještě odpočívat, vřele doporučuji tuto dobu dodržet, tělo v tuto chvíli do vstřebává a ukotvuje dary co vám masáž přinesla.

Doporučení k masáži.

Masáž se neprovádí při horečnatých, infekčních onemocnění či nádorových onemocnění. Při požití toxických látek , alkoholu.  Po jídle je třeba být min. 2 hodiny 〈oběd,večeře〉.  Po nadměrně velké fyzické námaze.

Je třeba mě seznámit pokud máte, vysoký, nízký či kolísavý krevní tlak, epilepsii, cukrovku, jste onkologický pacient, poruchu štítné žlázy, těhotenství, právě probíhá u vás menstruace.

Už před masáží pijte tekutiny, není třeba se moc napájet, jen přidejte o sklenku vody, čaje víc.  I po masáži. V žádném případě nedoporučuji minerálky, bublinkové vody či alkohol. Tělo regeneruje, maká o sto šest a vy by jste mu ještě více naložili. Pokud chcete mít z masáže max. užitek tak toto je třeba dodržet, doporučení je i klidovější režim 〈 žádné házení lopatou 😀 〉 a odlehčenější jídlo.

Také dávám možnost, že pokud vám po masáži bude mizerně, tak se mi ozvěte. Vždy se s tím dá něco udělat.

Comments are closed.