logo

Autohypnoza

Speciální relaxační technika.

Slovo hypnóza je převzato z řečtiny a znamená spánek. Ve skutečnosti se však o spánek vůbec nejedná. Jde o hypnotický trans, který se projevuje stavem zvýšené sugestibility 〈schopnosti přijímat informace od druhého a považovat je za své vlastní〉. Při autohypnoze přijímáte informace pouze sám od sebe.

Miluji tajemno, magii a tak když přišla příležitost věnovat se hypnoze, již je to 10let, mé srdíčko zaplesalo radostí, oči se rozzářili jak malé Jitušce, když viděla rozsvícený vánoční stromeček.
Již po první hodince přišla praktická, logická realita. Dozvěděla jsem se, jak pracuje naše vědomí a podvědomí. Co vše jsme schopni svou myslí ovlivnit a jak se s ní dá pracovat. Jaké hloubky relaxace existují a co se při nich v nás odehrává. Učila jsem se vstupovat na lusknutí prstu  do hlubokého stavu relaxace 〈transu〉 a nasměrovat svou mysl na to co zrovna potřebuji. Zjistila jsem na vlastní kůži, jakou sílu mají slova, mé odhodlání a má víra.

Autohypoza je pro mě běžný každodenní nástroj který mi dal:

  • umět zrelaxovat, uvolnit, zregenerovat, dobít baterky jak tělu tak  i mysli a to během pár minut 
  • navazovat a rozvíjet vztahy 
  • nasměrovat svou mysl na ,,úspěch“ 
  • vyzrát nad stresem či jinými nepříjemnými pocity
  • plně se soustředit na to, co právě dělám a tím získat 100%
  • nastolit tzv. analgezii pouze v určitém místě těla, to jsem použila např. když jsem se opařila

Vše, co se nám děje, vzniká po nějaké myšlence. Náš život, řídí programy, které jsme si vytvořili během života.

Představte si svůj mozek  jako úschovnu či skladiště, do kterého během života ,hlavně v dětství, ukládáte všechny své prožitky, názory, návyky, svou víru,  nastavení, zvyky, potřeby, pocity, životní hodnoty, …. To co kdo vám řekl, ukázal a vy jste to vzali za PRAVDU a nebo jste u toho měli emoční prožitek. Vše se uloží do vašeho podvědomí, do vašeho skladu.

A najednou během života zjistíte, že něco chcete jinak,  že už nechcete být v práci podrž taška či něčí onuce, chcete si více rozumět s rodiči, s dětmi, umět se více uvolnit, radovat ze života, opustit návyky jako je kouření, přejídání. Získat více sebedůvěry, peněz, volného času pro sebe.

Jenže ono to nejde,  nedaří se vám to změnit. Skladiště ty programy tvrdohlavě drží. Nemůžete se zbavit strachu, pocitu viny, posílit sebehodnotu, otěhotnět, zhubnout, najít kvalitní práci, partnera, smysl života, … .

Nejde to z toho důvodu, že přede dveřmi stojí jacísi strážci/správci 〈paradoxně vaši ochránci〉 a oni vás jen tak dovnitř nepustí. Musíte je  přesvědčit, aby vás pustili dovnitř a vy mohli ty nefunkční programy ze skladiště vyndat a nahradit je novými.

Autohynóza umí tyto strážce obejít a najít jinou cestu do skladiště. V tu chvíli se stáváte vědomími správci skladiště VY. Přebíráte plnou zodpovědnost za svůj život, zcela ho tvoříte vědomě VY :) .

Autohypnóza je založena na stejném principu jako hypnóza, s tím rozdílem, že AUTOHYPNOZÉREM JSTE VY SAMI. Vy určujete co se má za nové programy, nastavení v podvědomí nastavit, ukotvit, uložit. Děláte to vědomě a děláte to VY.

Hypnotický stav je změněný stav vědomí, který zažíváte denně a má různé hloubky.

Nejprve začnu stavem BETA – což je bdělí stav, frekvence cca od 13 do 35 HZ, jsme ve výkonu, v podráždění, něco analyzujeme, řešíme, děláme víc věcí najednou, zažíváme strach či jiné nepříjemné emoce.
Když se sníží frekvence na 13-7 HZ, tento stav nazýváme ALFA , to je ten stav, kdy začíná tzv. hypnotický stav, změněný stav vědomí. Zde již můžeme začít pracovat s naším ,,skladem,,.
♦ Je to stav před usnutím, kdy ještě vnímáte okolí, ale už začínáte být v laufu, vaše tělo i mysl jsou uvolněné, přesto jste plně soustředěni na to co se odehrává. Proto se doporučuje v tuto chvíli myslet na cokoliv hezkého, protože vaše podvědomí se  v tu chvíli otevírá a vše se ukládá.
♦ Nebo když čtete knihu či se díváte na film a plně vás to pohltí, vaše tělo reaguje, jako kdyby jste byli součástí příběhu.
♦ Když jedete dlouho monotónně po dálnici.
♦ Nebo malé děti na první pohled vypadají, že jsou pouze plně zabraní do hry a okolní svět nevnímají, ale opak je pravdou, jejich podvědomí je plně otevřeno a vše do něho vstřebávají.
Théta má frekvenci 7-4 HZ – hluboké důkladné uvolnění, snění, pozornost směřuje dovnitř, odpojení od vnějších vlivů a napojení na vyšší já, na inspiraci, tvořivost.
Delta 3-0,5HZ – bezesný stav, hluboká regenerace těla, obnova energie
Gama 30 -100?HZ tento stav je stále neprobádaný, říká se že tělo max. odpočívá a mozek zpracovává vše co se stalo, poukládává do ,,šuplíků, stav napojení na vyšší stav vědomí.

Tato metoda pomůže jak při léčení psychických a psychosomatických chorob (např. migrény, alergie, astma, kožní nemoci atd.〉, zvýšení sebevědomí a sebelásky, ale dá se využít i v každodenním životě při dosahování životních cílů.

Pokud  autohynózu chcete poznat na vlastní kůži, ozvěte se mi, dozvíte se mnohem více o pozadí fungování lidské mysli a možnosti jejího ovlivnění pomocí hypnózy. Dozvíte se o rozdílech vědomí, podvědomí a nevědomí. Porozumíte tak do hloubky věcem, které jsou pro mnohé lidi tabu. Autohypnóza je zvláštní meditační stav, který prožíváš v běžném životě, je ti při něm velmi příjemně, tento stav se naučíš nastavit kdykoliv budeš chtít na lusknutí prstu.

Kdo neřídí je řízen.

I Vy můžete více, než jste si kdy dokázali představit, protože vždy získáte více toho, na co se správně soustředíte.

HYPNOZA JE NÁSTROJEM K VYUŽÍVÁNÍ NEVYUŽITÝCH KAPACIT NAŠEHO MOZKU.

 

Comments are closed.