logo

Relaxačně-regenerační masáže

DSC_0499 DSC_0736 DSC_0485

 

 

 

 

 

 

 

V SOUČASNÉ DOBĚ NEPŘIMÁM NOVÉ KLIENTY, POUZE TY S DÁRKOVÝM POUKAZEM.
DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.

Při relaxačně-regenerační masáži dochází k prokrvení především svalů, vazů, ale druhotně i vnitřních orgánů.

Dochází ke zrychlení látkové výměny, vytlačení odpadních látek, které jsou nadbytečné (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody…). Ztuhlé svaly se uvolňují. Do těla se nám vyplavují i hormony, především adrenalin, oxytoxin a dopamin.
Nastupuje celková regenerace organizmu, odstranění únavy, pocit lehkosti, psychická pohoda a vitalita. Účinky jsou patrné hlavně při celkové masáži.
Klasická masáž může prospět i kloubům. Díky prokrvení a vybalancování svalových skupin se klouby zpevňují.

 

 

 

Vliv masáže:

  • Uvolňují se hormony štěstí, radosti, odhodlání – uvolní se napětí v těle, uklidní mysl.
  • Prohlubuje se dech – zvětšuje se kapacita plic.
  • Masáž může být ve svém účinku povzbuzující, nebo uklidňující. Je to podle rychlosti a důraznosti masírování.
  • Zlepšuje se celkový vzhled člověka.
  • Zpomaluje vznik vrásek, kůži se navrací elasticita.
  • Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva.
  • Napomáhá lepšímu prokrvení organizmu

 

 

Nabídka masáží: 

 

Částečná, klasická masáž dle přání či potřeb 

 

Sportovní masáže

Máte zablokované, namožené, ochablé svalstvo?
Ráda vám poradím a typ masáže doporučím.
Vytvoříme spolu jedinečnou masáž na míru.

záda, šíje, nohy, ruce, hrudník, zadeček, bříško
Doba masáže je min. 1 hodina

 

 

 

 

Celotělová masáž

„Nevíte, jakou masáž si vybrat ze široké nabídky světa olejů, léčivých hmatů a zázračných pomůcek? Vsaďte na jistotu!“

Celotělová masáž je tradiční prověřená procedura vhodná opravdu pro každého. Je výjimečná svou univerzálností a komplexním účinkem na lidské tělo. Vychutnejte si min. 90-120 minut celotělové péče,  která zahrnuje masáž zad, dolních a horních končetin a šíje. Celou sestavu přizpůsobuji vašemu  aktuálnímu stavu. Na přání je možné více se zaměřit na určité partie a jiné vynechat, rovněž je možné používat větší či menší přítlak.

 

Manuální lymfodrenáž nohou 

 

Manuální lymfodrenáž představuje velmi jemnou hmatovou a zejména léčivou  metodu. Uvolněním  lymfatických uzlin a speciálně vedenými  hmaty  se urychlí tok lymfy v lymfatickém systému.
Tento proces napomáhá odplavení škodlivin z těla ven.

 

 


Lynfodrenáž je tedy vhodná  :

· pro odstranění otoků , pocitů těžkých nohou
· jako prevence tvorby křečových žil
· posílení imunitního systému
· při detoxikaci organismu
· pro rychlejší regeneraci po zátěži, po operacích a po úrazech
· při poruše látkové výměny v kloubech
jako jsou artróza a dna
· při revmatických onemocněních
· při chronické únavě
· při zadržování vody v organismu
(výjimkou je onemocnění srdce, ledvin a
jater)
· pro zpomalení stárnutí kůže

Kontraindikace/ kdy se lynfodrenáž neprovádí:
· onkologická onemocnění
· akutní trombóza
· virová či bakterijní onemocnění
· otevřené rány a defekty kůže
· hyperfunkce štítné žlázy
· těhotenství do 3 měsíce
· bolestivá menstruace
· vysoký krevní tlak
. závažné onemocnění, srdce, jater, ledvin
. požití alkoholických nápojů

K dosažení správného a maximálního účinku je nutné provádět lymfodrenáže opakovaně. Při akutních otocích, po operacích, úrazech či pro rychlý nástup účinku doporučujeme sérii 10 lymfodrenáží. Je nutné docházet nejméně 2-3x týdně. K preventivním účelům postačí lymfatické masáže prováděné 1x týdně.

Před i po lymfodrenáží doporučuji hodně pít. Podmínkou úspěchu je větší příjem tekutin.
                                                                                                                                                                        Doba trvání 60 min.

 

 

 

 

 

 Medová detoxikační masáž  

Medová masáž – Přírodní medicína, detoxikace organismu.
Už Kleopatra věděla, proč si přidávat do koupele med. Účinky medové masáže pocítíte ihned. Kůže bude hladká a krásně jemná, navíc voňavá. Zklidní se vám celý nervový systém, zvýší se tok lymfatického systému, zlepší se metabolismus, odstraní se toxiny a soli. ( To- xiny způsobují oslabování organismu, což má za důsledek vznik různých nemocí.)
Tato masáž se příznivě podílí na odstranění mnoha kožních problémů, výrazně zlepšuje krevní oběh, a to i v hlubších vrstvách pokožky, podporuje činnost vnitřních orgánů.  Navozuje omlazení organismu. Zvyšuje imunitu a podporuje schopnost organismu se čistit.
Med rovněž velmi dobře působí na zmírnění následků artrózy, revmatických onemocnění svalů a kloubů, chronickou rýmu.
Med se nanáší na záda, stehna a hýždě. Pravidelnou masáží dochází i k viditelnému úbytku celulitidy, protože pokožka se hluboko vyživuje a regeneruje.

Nedoporučuje se v těhotenství, při menstruaci, při vnitřním krvácení – žaludeční vředy, při poškození pokožky, vysokém očním tlaku, při akutním onemocnění, onkologickém onemocnění,  alergii na med a po infarktu a mrtvici.
Doba trvání  masáže 50 min. 〈2-3 aplikace〉Medová detoxikační masáž

 

 

 

 

Breussova masáž  

 

Páteř je naše pohybová centrála, vnímá každodenní stres jako každá jiná část našeho těla. Je potřeba
se o ni starat, udržovat  její sílu a tím zachovávat její funkci. Breussova masáž uvolňuje napětí v okolí páteře, vyživuje ploténky a jednotlivé obratle, zlepšuje prokrvení, a tak odstraňuje bolest zad. Za použití přírodního třezalkového oleje, který podporuje hluboké uvolnění svalů, natáhne páteř a podporuje tak klidný a zdravý spánek. Účinnost Breussovy masáže spočívá v práci s míšními nervy, které vedou z páteře. Každý z těchto nervů má vliv na určitý orgán v našem těle. Breussova masáž

Doba trvání masáže 60 min.

 

 

 

 

Těhotenská masáž 

 


Masáže pro těhotné představují prospěšnou a uklidňující terapii, která  zmírňuje a odstraňuje nepříjemné bolesti zad, šíje a hlavy. Masáž také zmírňuje otoky a těhotenskou nevolnost. Zlepšuje spánek a posiluje funkci svalů.  Snižuje stres a napětí, prospívá  toku kyslíku a živin k dítěti. Posiluje metabolismus, což se týká v těhotenství především  vyprazdňování.
Zvláštností této masážní techniky je to, že působí jak na ženu, tak na dosud nenarozené dítě. Pravidelná masáž ulehčuje průběh těhotenství i porodu.

 Těhotenská masáž BenešovMasáž je bezpečná pro ženy, které mají zdravý průběh těhotenství, tedy ty, které nemají předpoklad
k samovolnému ukončení těhotenství či potratům. Pokud si nejsou ženy jisté, zda mohou jít na těhotenskou masáž (respektive na jakoukoliv masáž), doporučuji konzultaci s ošetřujícím lékařem. 

 

Relaxační masáže 

 

Indická masáž hlavy

 


Tetelíte se blahem, když vám někdo myje vlasy? Indická masáž hlavy je stará více než tisíc let a dokáže nás zbavit napětí a bolesti.
Každodenní stres = napjaté krční svaly. Ty jsou častou příčinou bolestí hlavy. Postupně dochází k bolesti zad, tlačení v očích, neostrému vidění, migréně. Na hlavě je mnoho nervových zakončení. Stimulací těchto bodů dochází k uvolnění a k regeneraci. Pokud je prováděna masáž pravidelně, dokáže omezit nebo i odstranit výskyt migrén. Tato technika je jednou z nejpříjemnějších masáží, při které si nejvíce odpočinete. Tato masáž se provádí převážně v sedě. Indická masáž hlavy
Doba masáže 50 min.

 

 

Thajská masáž nohou

Thajská masáž nohou Masáž nohou má velmi hlubokou tradici v thajských masážích. Tato metoda někdy bývá nazývána zónovou terapií.
Masážní technikou je především akupresura, která napomáhá udržovat, případně obnovovat, správné fungování všech částí těla, včetně vnitřních orgánů.

Použití přírodního masážního oleje, tlaků prstů a masážní paličky získáte blahodárný uvolňující zážitek. Ruku v ruce jdou spolu uvolnění psychiky i celého těla.

Doba masáže 50min.

 

 

 

Relaxační olejová masáž 

Relaxace Benešov

 

Oddejte se dotekům, nechte se hýčkat vonným olejíčkem a ponořte se do hlubokého stavu uvolnění a relaxace. Vědomým dotekem  a teplým přírodním olejem se budu věnovat celému vašemu tělu. Masáž uvolní psychické napětí, probudí vitální energii a rozvede ji do celého těla. V masáži se můžete těšit na pomalé pevné doteky, které příjemně uvolní svalové napětí, ale i na něžné hlazení a škrabkání, které tělu přinesou pocit tepla a bezpečí.

Doba masáže od 90 min

 

 

Masáž 5 elementy

relaxační masáž Benešov

 

Odložte starosti všedních dní a pojďte projít všemi elementy (země, oheň, voda, vzduch a éter). Každý element ve vás aktivuje opomenutou sílu. Země — pevnost, voda — pohyb, oheň — radost, vzduch — nadhled, éter — prostor. Tato masáž neslouží jen k promasírování svalů, ale hlavně k přeladění do velmi hlubokého stavu relaxace a to nejen v rovině svalů, ale i pocitů, emocí a myšlenek. Bude odcházet odpočinutí a cítit novou radostnou sílu do nových dní.

Doba masáže od 90 min

 

 

Dotek motýlích křídel

motyl

Jedná se o velmi jemnou dotekovou techniku za použití konečků prstů a jemných pomůcek. V dnešní době nám nejvíce chybí jemný laskavý a příjemný dotek. Dotek, který nám většinou dávají od malinka ti nejbližší. Jedná se o náklonnost, podporu, utišení bolesti, lásku. Pokud tento dotek nedostáváme, stává se z nás hladový člověk, který  hledá jiné možné způsoby, jak svůj hlad ukojit, nebo se doteku úplně uzavře. Touto hýčkavou  masáží se opět vaše fyzično  i duševno rozradostní, rozjemní. Jako když po zimě přijde jaro a slunce svou silou vše oživí.
Dopřejte si jemnost.                                                   Doba masáže od 60 min

 

 

 

Celotělová rel. masáž + hudební lázeň 

lázeň
Hudba je součástí života. Spojuje nás s něčím hlubším. Kvantová fyzika tvrdí, že vše ve vesmíru
je vibrace. Léčivé hudební nástroje naše vibrace harmonizují. Nejsilnějším prožitkem je slyšet a celým tělem vnímat „živou“ hudbu. Člověk v hudbě spočine, přenese svou pozornost z hlavy do těla a do svého srdce.

Nejprve tělo uvolníme celostní masáží a následně zharmonizujeme tóny.
Nechte se unášet tóny z těchto hudebních nástrojů: tubalafon, šamanský buben, tibetská mísa, kartálky, zvon Dilbu …

Přijďte své tělo vyladit a dopřát si krásný zážitek všemi smysly.                                                                    Doba masáže od 90 min

 

 

Párová masáž – masáž pro páry

Chcete váš vztah obohatit?
Zajímají vás masáže a nevíte jak na to?

Je tu pro vás taková mini škola párové masáže. I když prohlubování je nekonečné.
Pro koho je určena? Pro partnery ale i pro kohokoliv kdo přijde v páru ( s kamarádkou, s kamarádem, s maminkou, s dcerou…).

Po celou dobu vás budu provázet, ukazovat, podporovat, odpovídat na vaše dotazy a potřeby.

Na začátku si popovídáme o vašem záměru, co od partnerské masáže očekáváte, pro co si přicházíte, co by jste se chtěli naučit, zažít. Možností je spousta, nepřeberně a mě zajímáte jen vy. Poté se dohodnete kdo bude první masírován a kdo bude masírovat. Naučím vás možnosti jak se dotýkat, ale i jak masáž, potažmo doteky přijímat, jak každý dotek rozvádět do každé buňky v těle. Nechat celé tělo jak fyzické tak duševní načerpat novou silou, radostí, uvolněním, něhou, péčí, regenerací.
Vždy vám část u jednotlivých partii ukáži a vy ji následně zopakujete. A až přijde čas, tak si role vyměníte.

Díky této masáži se z vás nestane profesionální masér, ale člověk co umí naslouchat tělu, používat vědomí dotek jako zdroj pro uvolnění, regeneraci, spokojenost, naplnění, spojení se s druhým na mnohem hlubší úrovni.
Však sami jste jistě zažily různé pocity při podání ruky druhému. Někdy to bylo rychlé, jen aby se neřeklo, jindy vřelé, někdy ,,leklá ryba „, jiný by vám zas ruku rozdrtil. Zkrátka někdy příjemné a jindy ,,už nikdy, fuj“.
Skrze dotek dokážeme spoustu věcí říct : ,, Jsem tu pro tebe. Naslouchám. Cítím tě. /Vnímám tě.“
Stejně jako dávání masáže je stejně důležité umět masáž/doteky přijímat. S tím i souvisí říct si, co se vám nelíbí a co naopak je to, po čem vaše tělo touží, po čem volá. Jaký dotek a kde vyvolá blaženost.

Po absolvování masáže pro páry, se váš vztah nesmírně prohloubí, z jemní, utuží, obohatí, zpestří.

     Dotek jako takový vnímáme od narození jako výraz náklonnosti, důvěry a bezpečí. Aniž bychom si to v této uspěchané a materialistické době uvědomovali, naše tělo lidský dotek potřebuje… Léčivá moc masáže odstraňuje stres, omlazuje a dává blahodárný pocit důvěry. Život může přinést nejednu bolest, ale masáž vám ji pomůže překonat. Dejte sami sobě nebo vašim blízkým krásný dárek, který je vhodný pro každého i každou příležitost.