logo

Principy

 ,,Úcta k tělu jako k chrámu, díky kterému tu na zemi můžeme být,  které nám jasně dává najevo, co skutečně potřebujeme, nebo upozorní, když jdeme sami proti sobě.“

        ,,Probuzení a propojení se se svými pocity, potřebami, touhami. Znovuobjevení našich talentů, životodárné síly, smyslu života, něhy, lásky, odvahy být sám sebou.“

         ,,V neposlední řadě jde o umění prožívat. Přenést vše z hlavy do těla, do skutečného života. Dovolit si být smutný, když to tak cítím. Dovolit se plně radovat, smát, i když vypadám, že v ,,něčem jedu.“

Být divoký, živelný, opravdový. 

 

Proč se věnuji tělu?

♥  Tělo je naše banka, paměť všeho, co jsme kdy prožili.

♥  Tělo nelže, má svou moudrost. Nedá se ošálit.

♥  Jasně nám dává najevo, kdy jdeme proti sobě, co se nám líbí, či nelíbí. Jistě znáte ,,postoj těla“, ,,neverbální komunikaci“ .

♥  Krásné prožitky naše tělo rozzáří, vyplavují se hormony štěstí, jsme uvolnění, naplno dýcháme, máme spoustu energie. Nepotřebujeme ani tolik jíst či spát. Jsme inspirací pro druhé. Přicházející události jsou výzvou.

♥  Nepříjemné zážitky, pokud jim nedovolíme průchod, se v nás zabydlí. Vytvářejí se spasmy, zatuhlost, ustrnutí. To je však první krok. Ve většině případů to postupně vede k onemocnění fyzickému či duševnímu. Pokud jsme zatuhlí, a to může mít  jakýkoliv důvod, nejsme schopni sami sebe cítit, vnímat se, naslouchat sobě, jsme sami pro sebe cizinci. I ten svět je nějaký nevlídný.

 

Vraťme se k tělu a k síle doteku, pohlazení, obejmutí.

Vědomým láskyplným dotekem aktivujeme metabolismus i nervové zakončení. Díky těmto pochodům dáváme zatuhlostem a blokům, které vzniky kvůli negativním 〈nepříjemným〉 prožitkům, možnost odejít. Do našeho těla začne opět proudit radost ze života, naplněnost a pohoda.  A to poté šíříme dál.
Setkávám se i s tím, že klient doteky v životě nepoznal, nikdo ho nehladil, neobjímal. Zkrátka je nezná, a tudíž je pro něj obtížné doteky jak přijímat, tak i dávat. Nebo ve svém životě poznal jen nepříjemné doteky. To vše se dá změnit.

LÁSKYPLNÝ VĚDOMÝ DOTEK = totální přítomnost, základní výživa pro Vás. Znovu si stoupnout do své síly. Propojit se sám se sebou, se svou živostí. Naučit se vnímat své tělo, respektovat ho, přijímat, následovat. Najednou zjišťujete co skutečně chcete v životě zažívat a jakým způsobem svůj život můžete měnit. Přichází tvořivost, intuice, nadhled.

 

A co intimní místa? Intimita se zdaleka netýká pouze našich pohlavních orgánů, ale všech prožitků, potřeb, tužeb, které v sobě schováváme, nedovolíme si je prožívat. Nejsme schopni o nich  ani mluvit. Cítíme stud, trapnost, nevhodnost. Někteří přestali o svých potřebách i snít. Totálně jsme je potlačili, protože býti jiní než naši blízcí a zažívat odmítnutí a posměch, nikdo nechce. ( Schválně, rozhlédněte se kolem sebe a pozorujte, kdo je naplno šťastný.) Přitom, když děláme a prožíváme to, co vnitřně cítíme, jsme radostní, plní síly, daří se nám ve všech oblastech života. Právě proto mají vědomé doteky široký přesah, ať jsou kdekoliv na těle. Není to jen chvilková relaxace, ale transformační proměna, která je na všech úrovních.

Naše setkání zahájíme rozhovorem. Zajímá mě, jaké máte zkušenosti v oblasti doteků, jak jste na tom po fyzické či psychické stránce. S jakým očekáváním přicházíte. Poté si vyberete z nabídky či vytvoříme průběh masáže přímo pro vás. Po skončení masáže máte dostatek času na doznívání.

     Každé setkání přináší proměnu, pocit uvolnění, probouzí vnímání těla, uvolnění, pocit opečovávání.


NAVÝŠENÍ PROŽITKU → AKTIVNÍ PŘIJÍMÁNÍ

Aktivní přijímání pomocí Dechu – Zvuku – Pohybu.

Tyto aspekty nás probouzejí, oživují.

Dech – čím více hluboce dýcháme, tím víc tělo okysličujeme, a tím oživujeme. Díky tomu více vnímáme s cítíme. Každý dotek, jak kdyby jsme nasály do sebe a výdechem jej rozvedli do celého těla.
Pohybem vyjadřujeme, co se nám líbí a nelíbí. Můžeme si dojít pro to, co potřebujeme, po čem toužíme. Stejně jako to dělá kočka či pes, nečekají že uhodneme co se jim bude nejvíc líbit, zkrátka si o to řeknou , ukáží.  Pohybem se do těla vyplavují  endorfiny. Krásně se uvolňujeme, zatuhlá místa ožívají a mi cítíme více krásy, odevzdáváme se do prožitku, rozum má volno a my cítíme naplno své tělo – totálnost, extázi.
Pokud však ležíš jak flákota a čekáš, že to přijde, tak nic nepřijde. Ty jsi ten/ta co může tvořit totálnost, já jsem jen průvodce. To samé platí i s dechem a se zvukem.
Zvuk – vibrace, která vše umocňuje, posiluje, rozvibruje, rozvede energii do celého těla.

Důležitou součástí našeho setkání je pocit vašeho bezpečí.